תמיר כפיר מדרסים - הקשר בין מדרסים לנעליים

הקשר בין מדרסים לנעליים

 
 

 

 

אחת השאלות הנפוצות ביותר שאני נתקל בהן היא איזו נעל מתאימה לי? או איזו חברת נעליים הכי טובה?

 

אז קודם כל אני חייב להגיד שאין חברת נעליים הכי טובה! יש הרבה חברות טובות ולכל חברה יש דגמים טובים מאוד ודגמים פשוטים יותר. אם אינכם משתמשים במדרסים מותאמים אישית, בחירת הנעל יכולה להיות קריטית במניעת נזקים.

ההבדל העיקרי שמבדיל את הנעליים הוא בתמיכה שהן נותנות לרגל. ישנן כפות רגליים עם קשת גבוהה או כאלו עם קשת שטוחה עד פלטפוס. גובה הקשת למעשה מכוון לנו את אורך גיד האכילס, את זווית פתיחת הרגל ואת מנח כף הרגל על הקרקע.

 

נחלק את הנעליים ל-3 סוגים:

 

1. נעל מתקנת/מייצבת – נעל שמיועדת לכפות רגליים שקורסות פנימה, או בשפה מקצועית יותר - פרונציה (over pronation). הנעל מצוידת בחומר קשיח יותר בצד המידיאלי, הפנימי, של הנעל כדי לתת תמיכה מוגברת בקשת של סוליית הנעל ולמנוע את קריסת הנעל פנימה (עדיין נעל זו אינה מתקנת את הקשת של כף הרגל מפני שכל התיקון נמצא בסוליה ולא בפנים הנעל.

 

2. נעל ניטרלית– מיועדת לאנשים בעלי קשת גבוהה שנוטים החוצה (סופינציה) או לאנשים עם כפות רגליים במנח ניטרלי. למרות זאת, נעליים אלו לא מספקות תמיכה בחלק החיצוני.

 

3. נעל תומכת– מתאימה לאנשים עם פרונציה קלה שלא זקוקים לנעל מתקנת אגרסיבית.

 

יש להבין שלכל הנעליים יש רפידה (הספידה המקורית) שטוחה, כלומר אין תיקון לכף הרגל, אלא הנעל משפיעה על הזווית של הקרסול בלבד. אם אתם מתכוונים לרכוש מדרסים בהתאמה אישית ובעזרתם לתקן את יציבות הרגל שלכם אז ההמלצה שלי היא שבעל המקצוע ימליץ לכם על הנעל הטובה ביותר עבורכם. ברוב המקרים תוכלו להשתמש בנעליים ניטרליות, אך במקרים חריגים בהם הקריסה קיצונית באופן חריג, יש צורך בנעל מיוחדת בנוסף למדרס.

 

 

 

אז איך אני יכול לדעת אם הרגל שלי קורסת ולאן?

 

אם אתם עוסקים בספורט, סביר להניח שראיתם את השחיקה בנעליים שלכם. אין זה מעיד על קריסת הרגל שלכם ולמעשה אנשים רבים טועים ומאבחנים את עצמם לא נכון.

למעשה, מספיק מבט אחד של איש מקצוע מומחה בכדי להביט על נעל לאחר שימוש מרובה שלה בכדי לראות האם יש עקמומיות או דפורמציה של הנעל פנימה או החוצה.

ההמלצה שלי היא שבקנייה הראשונה שלכם תפנו לחנות מקצועית, כדי שאיש מקצוע יצלם אתכם הולכים או רצים על הליכון ויתאים לכם את הנעליים שמתאימות לכם. אחרי הפעם הראשונה שתתנסו בנעל, אתם כבר תדעו מה לרכוש בפעם הבאה.

 

 

מדוע התאמת מדרס באופן אישי עדיפה על נעל מתקנת או תומכת?

 

בריצה, העומס אשר מופעל על הגוף גבוה פי 6 ממשקל הגוף. כוח זה, אשר נמשך לאורך זמן יכול לגרום לנזק קשה לרגליים, לאגן ולעמוד השדרה.

כאשר הרגל מרופדת בנעל ומדרס מותאם אישית, היא נוחתת על הקרקע ומקבלת תמיכה מלאה וכך הגוף מקבל זעזוע מופחת ככל האפשר. כאשר אין מדרס והרגל מתעקמת ולו במעט - מופעל כוח דחיסה מעוצמת הנחיתה על הקרקע שמגביר את עוצמת המכה לרגל. עוצמת המכה עלולה לגרום לדלקות, נקעים, שברים ונזקים נוספים לגוף.

 

 

למה לבחור במדרסים של תמיר כפיר?

 

בחירת ספק המדרסים היא חשובה ביותר ויש לשים את תשומת הלב למספר גורמים אשר יקבעו את איכות המדרס:

 

1. הטכנאי שבודק אתכם. ישנם מכונים למעסיקים טכנאים, עם ניסיון דל ושאינם מתמחים בספורט. לעיתים רבות הטכנאי שבדק אתכם לא יבדוק אתכם שוב בפעם הבאה שתבואו. כל מטופליי יודעים שאני המאבחן היחיד ואינני מעסיק טכנאים אחרים. אחרי שנים רבות (קרוב ל-20 שנה), שאני בתחום האורתופדי והכנתי מדרסים למובילים הגדולים בספורט הישראלי והעולמי, אני יכול לומר שיש חשיבות גדולה לניסיון שרכשתי.

 

2. איכות חומר המדרס. המדרסים שאני מעניק מיוצרים מהחומרים הטובים ביותר בשוק ובנויים מ-8 שכבות שונות של חומרים שונים בעלי תפקוד שונה. מסיבה זו המדרס מחזיק מעמד לשנה וחצי עד שנתיים.

 

3. אחריות לכל אורך חיי המדרס במקרים של כאבים, דלקות, פציעות ונקעים.

 

 

לכן, אם אתם עוסקים בספורט באופן קבוע, אל תחשבו פעמיים ורכשו מדרסים בהתאמה אישית.

 

midras

 

 

 move

Shpigel Web ProgramerMoshe Shpigel - PHP Developerבנייה ופיתוח אתרי אניטרנט