תמיר כפיר מדרסים - טיפול בכאבים בעקב

טיפול בכאבים בעקב

 
 

סובלים מכאב בעקב בעיקר בבוקר או אחרי מנוחה ממושכת? כדאי לכם לקרוא כיצד מדרסים יכולים לעזור לכם!

 

כאב בעקב יכול להיות מאוד מטריד מכיוון שרוב היום אנו מניחים את הרגל שלנו על הקרקע, בין אם בהליכה, עמידה, ריצה ואפילו ישיבה. תחושת הכאב מתסכלת מאוד ולא נותנת לנו התנהלות חופשית בשגרת היום יום. יתכן ואתם סובלים מכאב רק לאחרונה, אך הסיבה לכך נעוצה ביציבה שלכם ובדרך שאתם הולכים, עומדים ורצים. אתם יוצרים לחץ על הרגל וזה הוביל לבעיה שרק לאחרונה התבטאה בכאב. מדרסים כבר אמרתי?

 

כדי להבין את הפתרון לכאב בעקב הרגל יש להבין תחילה ממה יכול להיגרם הכאב.

 

ישנן 2 סיבות לכאב בעקב:

1.Plantar fasciitis – מחלת החתולית הכפית – דלקת בגיד

2.דורבן – זיז עצם שגדל בתחתית העקב.

 

 

Plantar fasciitis – מחלת החתולית הכפית – דלקת בגיד

 

ישנם שמות רבים לביטוי plantar fasciitis בעברית והם כוללים את הביטויים עקב אצן, עקב טניס, עקב זיבה, עקב שוטר וגם דורבן (למרות שדורבן זו התפתחות של plantar fasciitis). סיבת הכאב היא ניוון או דלקת ברצועה הפלנטרית. הקשת הגבוהה משמשת כבולם זעזועים לרגל ולגוף. בפעילות גופנית מאומצת או בפעילות לא נכונה עלולים להתפתח קרעים ברצועה העוטפת אותה. קרעים קטנים הגוף משקם בעצמו, אך לעיתים כאשר אנו מעמיסים על הרגל בצורה מוגזמת ללא תמיכה נאותה ומותחים את הרגל בצורה לא טבעית ומוגזמת, עלולה להיווצר דלקת. דבר זה קורה במיוחד אצל ספורטאים אשר עוסקים בספורט הכולל קפיצות והעמסה מרובה על הרגל.

 Plantar-Fasciitis

אני פוגש בקליניקה שלי אנשים רבים אשר התחילו לרוץ ללא כל הדרכה ונעליים מתאימות ואחרי כמה חודשים התחילו הכאבים והבעיות. לכן, אם חשבתם לעסוק בספורט חדש, התייעצו איתי או אם איש מקצועי שיכול לתת לכם עצה טובה.

 

 

דורבן – זיז עצם בתחתית העקב

 

דורבן הוא התפתחות של הדלקת ברצועת העקב. הגוף שלנו מטפל בעצמו במגוון רחב של מחלות ואת רובן אנחנו כלל לא מרגישים. במקרה הזה שהגוף צריך להתמודד עם דלקת, הוא מצא דרך מיוחדת להפחית את הלחץ על הרצועה על ידי הגדלת העצם וכך קיצור המתח של הרצועה. למצב הזה עדיף לא להגיע וחשוב מאוד לטפל כל עוד הכאב הוא מהדלקת ובתחילתה וכך להימנע מתסבוכות מיותרות.

גם אורח חיים לא נכון מוסיף להתפתחות של דורבן. תזונה לא נכונה, סטרס, שינה מועטה, עודף משקל וגורמים אחרים מגבירים את הסיכוי להיווצרות דורבן.

 

 

טיפול

 

הטיפול בפלנטר פשיאיטיס כולל מנוחה, הורדה במשקל, חבישה מיוחדת להפחתת העומס, מתיחות, הורדה ברמת הסטרס ומדרסים בהתאמה אישית.
 

treatment2                treatment

                           

 

האם יש צורך להפחית בפעילות הגופנית?

 

אין לי תשובה חד משמעית גורפת לכולם, אך ברוב המקרים, במידה ומטפלים נכון בעזרת מדרסים בהתאמה אישית ומתיחות נכונות, ניתן להגיע לריפוי ללא הפחתה בפעילות הגופנית.
היוועצו עם אורתופד שמתמחה בספורט או פיזיותרפיסט שמתמחה בספורט.

 

 

כיצד מדרסים מסייעים לטיפול ב plantar fasciitis?

 

בעת ריצה או הפעלת עומס על כף הרגל אנו מותחים את הרצועה הפלנטרית, דבר שגורם לקרעים ולדלקת. מדרסים בהתאמה אישית (בלבד) מגבילים את כף הרגל ובכך מונעים ממנה להימתח ולהתארך וכך מטפלים בשורש הבעיה והדלקת נעלמת.

 

 move

Shpigel Web ProgramerMoshe Shpigel - PHP Developerבנייה ופיתוח אתרי אניטרנט